pondelok 15. augusta 2016

Kam zmizla

autor: Gayle Formanová
rok vydania: 2011
vydavateľstvo: Speak
počet strán: 228
originál: Where She Went
Moje hodnotenie: 4,5 boda z 5

Anotácia: Od tragickej autonehody prešli tri roky... Mia prežila, stratila však najbližšiu rodinu aj chuť žiť. Pomohli jej lekári, kamaráti, a najmä jej priateľ gitarista Adam Wilde. Trpkú životnú skúšku však ich mladá láska neprežila a cesty dvojice sa rozišli... Celé tri roky uplynuli aj odvtedy, čo Mia náhle zmizla z Adamovho života. Teraz obaja žijú na opačných koncoch krajiny. Nadaná violončelistka Mia je vychádzajúcou hviezdou newyorského konzervatória Juilliard. Adam žije v Los Angeles a ako slávny rocker kŕmi nenávidený bulvár búrlivým vzťahom so slávnou herečkou. Keď počas turné zostane trčať v New Yorku, náhoda ich znova zvedie dokopy. V tú osudnú noc sa spoločne túlajú po meste, ktoré sa stalo Miiným domovom, spomínajú na minulosť a nesmelo otvárajú srdcia budúcnosti-azda aj jeden druhému. Dá sa však vrátiť stratený čas, odpustiť chyby a nesplnené sľuby?

Obálka: Znova sa mi veľmi páči ale trochu ma ruší, že na tejto knihe vyzerá postava Mie inak ako na prvom dieli. Ale to je maličkosť :).

Na túto knihu som čakala veľmi dlho. Keď som sa konečne dostala k tomu, aby som si ju objednala boli sme akurát na dovolenke a musela som čakať tri týždne kým som si ju konečne mohla rozbaliť. Keď si teraz pomyslím na to o čo všetko som prichádzala kým som tú knihu nemala... Ale začnem od začiatku.
S nejakých neznámych príčin som si doteraz myslela, že príbeh bude vyrozprávaný AJ z Miinho pohľadu, nielen s Adamovho. Ale teraz po prečítaní knihy si hovorím, že takto mi to vyhovovalo viac. Adam sa mi ako postava celkom páčil. Spočiatku som bola trochu zmätená z toho, že zožal úspech so svojou hudbou, chodil na turné, mal slávnu frajerku... ale aj tak fajčil, bral kadejaké lieky a musel sa presviedčať, aby prežil každý jeden deň.  Keď som zistila aký bol zdrvený zo straty Mie prišlo mi ho ľúto a názor som zmenila. Oni si boli na sto percent súdení a jeden bez druhého sa necítili bohvieako. Miu som mala ako postavu radšej. Bola taká rozumná, šikovná...v pohode. Postavy ale neboli to vďaka čomu som knihu zhltla prakticky za deň.
Vždy sa mi v knihách páčili tie časti kedy sa postavy niekde prechádzajú a zhovárajú sa o svojej minulosti. Neviem, asi to na mňa nejako pozitívne pôsobí alebo čo. V tejto knihe presne ako v Zostaň so mnou boli asi v každej druhej kapitole nejaké spomienky, ktoré sedeli k tomu ako sa kniha nakoniec skončila. Páčilo sa mi Adamove rozprávanie o tom ako sa cítil po rozchode s Miou a pochopila som aj prečo Mia len tak zmizla, pričom nenechala Adamovi ani najmenšiu správu o tom, že je koniec. Všetko čo sa tam stalo bolo odôvodnené. Autorkin štýl písania ma dostal. Knihu obohacovali aj texty Adamových pesničiek s albumu Collateral Damage na začiatku niektorých kapitol. Bolo vidieť ako sa Adam cítil, keď ich písal.
Kniha sa čítala takmer sama, bola plná emócii a príbeh bol krásny. Komu sa páčil aj prvý diel, určite odporúčam aj tento a bola by som rada aj za film :).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára