autor: Dominika Ponechalováilustrátor: -------
rok vydania: 2008
vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ
počet strán: 328
Moje hodnotenie: 4 z 5 bodov
Anotácia: Karolína Ďuranová je úplne obyčajné takmer šestnásťročné dievča. Má staršiu sestru žijúcu v zahraničí a kamarátky povahovo úplne odlišné od nej. Napriek svojej nesmelosti má však túžby ako všetky ostatné dievčatá. Jedna sa jej nečakane splní, keď ju pozve sestra do vysnívaného Anglicka. Zoznámi sa s novými ľuďmi, novým prostredím a nájde si nového kamaráta. Domov sa vracia s bohatými zážitkami. No aj tam ju čaká príjemné prekvapenie- tentoraz v podobe stretnutia s niekým o kom už dlho snívala. Zmení sa niečo v jej živote, alebo bude všetko pokračovať v zabehaných koľajach?
Túto knihu som si chcela prečítať už veľmi dávno. Kedysi dávno som si prečítala začiatok tejto knihy v kníhkupectve a zdal sa mi trochu nezáživný ale nedalo mi to a požičala som si ju z knižnice. Obálka sa mi páči, nemám k tomu čo dodať a ten zmrzlinový pohár, či čo to tam majú, vyzerá chutne :). Čo sa týka postáv, Karolína sa mi páčila. Bola veľmi milá ale čakala som, že bude... nooo väčšia optimistka. Ale to bude asi tým, že nedávno som čítala Džínsový denník, ktorý vydalo to isté vydavateľstvo a Paula mala v sebe kopu pozitívnej energie. Saša s Mišou mi spočiatku boli sympatické ale to nadšenie dosť rýchlo vyprchalo. Netvrdím, že boli zlé aj chápem, že najobľúbenejšou babskou klebetou je asi kto s kým chodí ale proste mi to strašne pripomínalo moje spolužiačky, ktoré vidia, že sa rozprávaš s nejakým chalanom a všetci si hneď myslia, že si doňho zaľúbená (to je môj čisto osobný názor a nemusíte ho brať vážne, pretože dúfam, že väčšina z vás nemá takých spolužiakov ako ja). A čo sa týka rozhodovania sa medzi Jakubom a Davidom... tak to som sa dosť nevedela rozhodnúť. Ja viem, že asi mali úplne odlišné charaktery ale na papieri mi prišli dosť rovnakí (možno David bol šibnutejší a to sa mi páčilo :)). Začiatok príbehu mi prišiel dosť taký o ničom- išla do Anglicka, išla späť, išla do Anglicka, išla späť. Ale rozhýbalo sa to a príbeh sa mi veľmi zapáčil. Akurát mi príde veľa na tristo stranách vystriedať troch chalanov. Ako, ono to v živote tak je ľudia prichádzajú a odchádzajú a tak ale mne to proste prišlo veľa. Teraz to vyzerá, že väčšinu príbehu kritizujem ale v skutočnosti ten príbeh nebol zlý. Bol fakt dobrý a ja mu dávam štyri... labky z piatich (vidíte to? už mám aj obrázkové hodnotenie :)). Vadilo mi tam pár maličkostí, ktoré by ste si pri čítaní možno ani nevšimli. Rozhodne odporúčam :). A prepáčte, že tie obrázky nie sú vedľa seba, snáď sa to bude dať vylepšiť :).
![]() |

Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára