autor: Katie Finnrok vydania: 2008
vydavateľstvo: Scholastic Inc.
počet strán: 294
originál: Top 8
Moje hodnotenie: 5 bodov z 5
Anotácia: Všetko v mojom živote sa pokazilo. Mala som tri najlepšie kamošky, celkom nového frajera a hlavnú úlohu v školskom predstavení. Až na projekt z dejepisu, ktorý som nedokončila, bolo všetko perfektné. No keď som sa vrátila z jarných prázdnin, môj profil na Friendverse niekto hakol. Ten niekto zverejnil veľmi tajné a chúlostivé informácie a moje najhoršie fotky. Teraz už nechodím s Justinom, polovica školy ma nenávidí a som v poriadnej kaši. Musím zistiť kto to mohol urobiť, získať späť Justina a očistiť svoje meno! A tiež zvládnuť dejepis.
Obálka: Podľa mňa sa ku knihe vôbec nehodí. Nie, že by bola vyslovene nanič ale nehodí sa tam.
Po tejto knihe som len tak náhodne siahla v knižnici pretože sa začala škola a ja som chcela nejaké oddychové čítanie. Zaujala ma skôr anotáciou ako obálkou, tá nie je nič moc. A vôbec som nečakala, že sa mi bude tak páčiť...
Madison bola fajn postava. Človek si ju rýchlo obľúbi. Nemala úplne spackaný život, bola múdra, odhodlaná, dokázala si priznať chybu... a sťažovala sa na svojho mladšieho brata rovnako ako ja :D. Obľúbila som si aj Ruth, Lisu a Shy (teda hlavne Lisu, kvôli tej francúzštine :)). Justin...bol debil, povedzme si to tak. Nesedel mi od začiatku do konca. A Jonathan bol pochopiteľne super :). Počas Madinho pátrania som sa nenamáhala rozmýšľať kto by to mohol byť. Nemám na to hlavu a po pravde, myslím, že by na to prišiel len človek, ktorý má mozog vycvičený na detektívky. Vždy som proste verila, že to urobil ten koho práve podozrievala- aspoň Travisom som si bola fakt istá. A bohužiaľ som zistila, že ako v živote, tak v knihách verím tím nesprávnym ľuďom. Čo už, aspoň som sa dočkala prekvapivého rozuzlenia :). Celá kniha bola fajn, oddychová a správanie postáv sa hodilo k situácii. Paráda. A teraz koniec. Sčasti ho milujem, sčasti sa sťažujem. Milujem ho v tom, že podľa mňa to dopadlo fakt nečakane. Sťažujem sa na to, že to malo až neprirodzene rýchly spád. No fakt, v jednej minúte ešte horekovala, že nevie kto sa jej nabúral do profilu a v druhej to už vedela ako ten najmúdrejší človek na svete. Bolo to divné. Celkovo sa mi ale kniha páčila, oddýchla som si pri nej a čudujem sa, že som ju neobjavila skôr. Nemusí sadnúť každému ale podľa mňa si zaslúži oveľa väčšiu pozornosť, než akú má :).
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára